Adım adım çalışma izni alma

1. Adım

BAŞVURU

YURTDIŞINDAN

Türkiye dışında ikamet eden yabancı uyruklular, ikamet ettikleri / vatandaşı oldukları ülkedeki TC Büyükelçiliği / Konsolosluklarına başvuruda bulunabilirler.

YURTİÇİNDEN

Türkiye’de geçerli bir oturma iznine (eğitim amaçlı olanlar hariç en az 6 ay süreyle geçerli olmak kaydıyla) sahip olan yabancı uyruklular, doğrudan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na başvuru yapabilirler.

İkamet ettikleri ülkeden çalışma izni başvurusu yapan yabancılar

2. Adım

GEREKLİ BELGELERİN TESLİMİ

ŞAHIS BAŞVURUSU

Pasaport

Çalışma vizesi başvurusu

1 adet fotoğraf

İş sözleşmesinin 1 kopyası

TÜRKİYE BÜYÜKELÇİLİĞİ –

KONSOLOSLUĞU

ŞİRKET BAŞVURUSU

İnternet üzerinden başvuru

6 gün içerisinde yapılmalıdır.

Bakanlığa doğrudan başvuru

10 gün içerisinde yapılmalıdır.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ÇALIŞMA

VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

 

• Gönderilen tüm belgelerin doğru ve eksiksiz olması durumunda, çalışma izninin düzenlenmesi yaklaşık 30 gün sürecektir.

• Onaylanma işleminin gerçekleşmesinin ardından başvuru sahibi telefon veya e-posta yoluyla haberdar edilir.

• Elektronik başvuru işleminin yapılabilmesi için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası gerektiğinden, yabancı uyruklu kişilerin bu süreci yetkili olarak yürütecek bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına vekâlet vermeleri gerekir.

3. Adım

Çalışma izni düzenlendikten ve çalışma vizesi başvurusu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

tarafından onaylandıktan sonra:

BAŞVURU SAHİBİ

TÜRKİYE BÜYÜKELÇİLİĞİ  /
KONSOLOSLUĞU

• Çalışma vizesi işlem ücreti iade edilmez.

• Çalışma izni işlem ücreti iade edilmez.

• Türkiye’ye giriş yaptıkları tarihten itibaren 7 gün içinde bağlı bulundukları Nüfus Müdürlüklerinden adres kaydı yaptırma zorunluluğu vardır.

• Türkiye’de çalışma izni başvurusu yapan yabancılar ve eğitim amacı taşıyan ikamet izinleri hariç olmak üzere, en az 6 ay süre ile geçerli olan bir ikamet izni bulunan yabancılar doğrudan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na başvuruda bulunabilir.

BAŞVURU SAHİBİNİN

DOSYASI

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ÇALIŞMA

VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

Telefon : +90 444 12 37 Çalışma İzni Hizmetimizden Yararlanmak İçin Arayınız. Türkiye’de yabancı çalışma izni konusunda 25 yıllık deneyim sahibi ve yetkili bir kaç resmi gümrük müşavirliği şirketinden biriyiz ve sektörde hizmet veren ilk şirketiyiz. Gümrük müşavirliği olmayan bu konuda yetkin olmayıp sadece sizinde yapabileceğiniz şekilde düz başvuru gibi kullanan dolandırıcı yetkisiz şirketlere gidip mağdur olmayın red cevabı aldıktan sonra bizimle iletişime geçtiğinizde ilk redden sonra işimiz çok zorlaşır yabancı çalışma izni almanız konusunda yine size yardımcı oluyoruz. Sorunsuz bir şekilde çalışma izni almanız için bizi tercih etmenizi isteriz bu konuda bir çok büyük mükellef referansımızdır.